ZIMOWY SPEKTAKL

Rozważałam wyjazd do Wrocławia na oficjalne zamknięcie imprez odbywających się w ramach Europejskiej Stolicy Kultury 2016. Wieńczącemu rok multiwidowisku nadano tytuł „Niebo”. Zaplanowano je jako metaforyczną historię mówiącą o naturze współczesnej Europy. Temat dosyć intrygujący. Zanim jednak ostatecznie podjęłam decyzję, natura sama zaoferowała mi pokaz w moim subiektywnym odczuciu o niebo lepszy!
a_32Otóż odruchowo sięgnęłam po rolki i mimo mrozu za oknem, dając sobie czas by przemyśleć plany, ruszyłam z domu poszusować na pobliskiej ulicy. Nie spodziewałam się niczego nadzwyczajnego. Tymczasem najpierw spod kurtyny mgły delikatnie zajaśniało różowopomarańczowe słońce. We współudziale nagich od liści kasztanowców rzuciło delikatne, misterne cienie. Pod wpływem subtelnego ciepła na asfaltową scenę posypały się miliony gwiazdek szronu. W ciągu zaledwie kilku sekund pokryły one szarą ulicę, zamieniając ją w rozkosznie białą wstęgę. Nieliczne drobinki zatrzymały się na dziarsko wysuwających się spod mojej seledynowej czapki kosmykach grzywki. Zostałam zaproszona do odegrania swojej roli w tym niecodziennym spektaklu. Przesuwając się przerywanym ślizgiem w tę i we w tę, przyozdobiłam nawierzchnię śladem w jodełkę. W mgnieniu oka do akcji włączył się wiatr. Lekkim powiewem zmiótł obrazki i rozdmuchał lodowy pył w konstelacje przypominające japońskie żwirowe ogrody. Chwilę potem bura zasłona chmur przysłoniła sklepienie. Co zapisano w kolejnym akcie? Z zadumy wyrwał mnie głos – No Aga! Można? Jak widać można…!!! Monice dziękuję za15541287_700682910089265_3142661436360433201_n dorysowanie serca do tej niezwykłej historii oraz za załączone zdjęcie.

Z wyprawy do miasta zrezygnowałam. Po co, skoro niemal na własnym podwórko spotykają mnie tak fascynujące przeżycia.

Reklamy

1 komentarz do “ZIMOWY SPEKTAKL

  1. Dla mnie również była to sama przyjemność zatrzymać się na chwilę i zrobić kilka pamiątkowych zdjęć, w ten piękny poranek upamiętnić ten czerwony nosek i szron na grzywce, z małą nutką zazdrości 🙂 zima to tylko wymówka

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s