ROBOTY NA DRODZE

Login. Hasło. Ctrl+C , Ctrl+V. Scrolluję, kopiuję. Umieszczam. Udostępniam. Klik. Klik. Przesyłam dalej. Numer abonencki. Kod abonencki. Prośba o wybranie formy komunikacji: oficjalna czy mniej formalna. Dzień dobry. Sprawa dotyczy (…). Dziękuję. Jeszcze tego samego dnia system zapyta:

CZY JESTEŚ ROBOTEM?

Jestem? Nie jestem. Nie? Tak. Nie tak.

Znak_A-14.svg

Dwóch mężczyzn. Zaklęci w roboty. Stanęli odwróceni do siebie plecami. Klepnięciem w głowę uruchamiam. Startują jednostajnym krokiem wprost przed siebie. Uderzenie w prawe lub lewe ramię zmienia zwrot ich ruchu w adekwatną stronę. Ludzki sposób działania odzyskają, gdy spotkają się twarzą w twarz. Póki co przesuwają się mechanicznie w zadany sposób. Uganiam się po pomieszczeniu ratując nieszczęśników przed przeszkodami. Cholera. Pierwszy uciekł za drzwi. Wracaj! Aj… nic tu po emocjach, nie rozumie. Puuuch w bark i… tup, tup, są już blisko siebie. Oko w oko. Sukces. Uśmiech. Koniec gry.

Zaczyna mnie niepokoić automatyka życia. Proszę nie odchodźmy od siebie zbyt daleko. W bliskości ryzyko, iż utracimy człowieczeństwo jest stanowczo mniejsze.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s